Over dit project

Organisatie

Circulair water binnen bedrijven

Partners

Tomato masters & Omegabaars

Werkagenda's

In Deinze bloeit Tomato Masters op als een familiebedrijf gespecialiseerd in tuinbouw. Met meer dan 700.000 planten die elke dag elk 3 liter water nodig hebben, staat het bedrijf voor een aanzienlijke wateruitdaging. Maar, Tomato Masters heeft ingenieuze manieren ontdekt om dit water op een duurzame manier te beheren.

In plaats van traditionele methoden maakt Tomato Masters slim gebruik van regenwater. Ze vangen dit op in grote bassins, elk met een opslagcapaciteit van wel 125.000 m³. Hiermee voorziet het bedrijf op een slimme en zelfvoorzienende manier in de behoeften van hun uitgebreide plantenrijk.

Slimme samenwerking met Omegabaars

Tomato Masters gaat nog een stap verder met een bijzondere samenwerking met Omegabaars. Omegabaars ontvangt 20 miljoen liter water waarin hun vissen zwemmen. Na filtratie met uitwerpselen van de vissen wordt maar liefst 90% van het water hergebruikt. Dit water is bovendien bemest en hierdoor kunnen ze 15% van hun kunstmest vervangen door organische mest.

De uitwisseling van water tussen Tomato Masters en Omegabaars wordt circulair watergebruik genoemd, een slimme manier om waardevolle bronnen opnieuw te gebruiken. Deze samenwerking maximaliseert de efficiëntie van watergebruik.

Hoewel 8 op de 10 bedrijven van plan zijn binnen 5 jaar te investeren in waterbesparing, denkt slechts 1 op de 10 aan samenwerkingen zoals deze. Dit benadrukt het onbenutte potentieel voor duurzaam watergebruik en gezamenlijk voordeel. Tomato Masters en Omegabaars laten zien dat slimme samenwerkingen een weg naar een duurzame toekomst kunnen banen.

Gerelateerde doeners

Bio-economie

Bio-economie

15/07/2021

Colruyt Group Vertical Farm

Bio-Planet staat voor bewust kiezen voor duurzaam én gezond. De koriander en basilicum in deze winkels komt daarom van de vertical farm in Halle, die Colruyt Group (samen met Ugent, KU Leuven en... Lees meer
CE subsidie

CE subsidie

15/07/2021

The Great Bubble Barrier

De vervuiling van onze oceanen is een enorm probleem. The Great Bubble Barrier probeert dat probleem voor een deel aan te pakken met een oplossing die net zo slim als eenvoudig is. Lees meer
CE subsidie

CE subsidie

15/07/2021

Kambukka

Het verhaal van wegwerpflessen en single-use koffiebekers hoeven we niet meer uit de doeken te doen. Er zijn al heel wat herbruikbare drinkflessen op de markt om dat probleem aan te pakken. Toch... Lees meer
CE subsidie

CE subsidie

28/05/2017

Turbulent

TURBULENT ontwikkelt en installeert micro, mini en kleine hydro-elektrische centrales die compatibel zijn met hun omgeving. Door samen te werken met de natuur zorgen ze voor schone, betrouwbare en... Lees meer