Simplie Menstrual Cup
About this project
Name
Sofie Buyse
Education
Universiteit Antwerpen, Productontwikkeling
Academic year
2019
Price
Winnaar ‘Everyday life’
Simplie is een redesign van menstruatiecup die mikt op een beter draagcomfort
De klassieke menstruatieproducten, zoals tampons en maandverbanden, zijn niet milieuvriendelijk. De huidige producten die wel milieuvriendelijk zijn, zijn dan weer niet gebruiksvriendelijk, comfortabel of discreet genoeg, waardoor de consumenten afhaken.
Simplie is een herbruikbare menstruatiecup met een innovatieve treksteel, die ervoor zorgt dat je de cup eenvoudig kan verwijderen. De gebruiker kan een korte vragenlijst, de cupkiezer, invullen. Op basis daarvan kan zij uit een assortiment van twaalf cups, die een combinatie zijn van verschillende hardheden, diameters en lengtes, de meest geschikte cup kiezen.
De verschillende combinaties zijn een innovatie op het vlak van draagcomfort. De treksteel zorgt ervoor dat de cup toe plooit, waardoor er weinig kans is op morsen. De vliezen verzekeren dat lekkages niet mogelijk zijn. Het is een herbruikbaar product dat gemiddeld zes jaar kan meegaan.