Vlaanderen
OVAM Toon navigatie menu

Samen naar een
circulaire economie

Slimmer omgaan met onze grondstoffen

Het einde van onze voorraad fossiele grondstoffen is in zicht. Hoog tijd dus om onze afvalproducerende economie te herzien. Recycleren is een goede eerste stap, maar we moeten vanaf nu materialen slimmer gaan gebruiken, zodat ze hun waarde behouden. Dat kan door meer te gaan herstellen, hergebruiken, maar vooral door producten zo te ontwerpen dat ze 100% afvalvrij worden. Zo koppelen we onze welvaart en ons welzijn los van de behoefte aan steeds meer grondstoffen.

Vlaanderen Circulair in opbouw

We rollen de circulaire economie uit...

Vlaanderen Circulair is het resultaat van het samengaan van Plan C , Het Vlaams Materialenprogramma en SuMMa. De Vlaamse Regering heeft ons, in het kader van haar Visie 2050 aangesteld om circulaire economie als transitieprioriteit door te zetten.
Wij zijn ingebed bij de OVAM, de motor voor de transitie naar een circulaire economie.

Visie 2050

>

...met zes kernactiviteiten

NETWERK

We brengen diverse partners samen om de uitdagingen van de circulaire economie aan te gaan.

LABO

We begeleiden pioniers en pragmatische doeners.

KENNIS

We delen onze kennis en sturen gerichte beleidsrelevante onderzoeksopdrachten. 

BELEID

We promoten richtinggevend en ondersteunend beleid, en zorgen voor coördinatie tussen administraties.

INNOVATIE

Met gerichte instrumenten stimuleren en versnellen we innovatie en ondernemerschap richting circulaire economie.  

 

VERANKEREN

We zorgen ervoor dat de principes en goede praktijken rond circulaire economie opgeschaald en verankerd raken.

...met een groeiend
partnerschap

Een circulaire economie realiseren, is een zaak van iedereen. Daarom timmeren we aan een breed partnerschap van organisaties die mee engagement voor actie opnemen.

We brengen partners samen uit:

  1. de kenniswereld
  2. het bedrijfsleven
  3. overheden
  4. het maatschappelijk middenveld
  5. de financiële wereld

...en een groeiend aanbod aan projecten

Ons programma is volop in opbouw, maar ontdek alvast enkele lopende projecten.

Een vraag?
Iets delen?

We zijn benieuwd naar wat leeft. Heb je een project, een idee, zoek je hulp? Contacteer ons. Samen geraken we verder.

Tot je dienst

Jiska Verhulst

Transitiemanager
jiska@vlaanderen-circulair.be
+32 15 284 409

Sam Deckmyn

Community & Communicatie
sam@vlaanderen-circulair.be
+32 493 31 98 98

Yolan Gielen

Facilitator Circulaire Economie
yolan@vlaanderen-circulair.be
+32 493 31 97 75

Veerle Labeeuw

Facilitator Circulaire Economie
veerle.l@vlaanderen-circulair.be
+32 15 284 541

Philip Marynissen

Facilitator Circulaire Economie
philip@vlaanderen-circulair.be
+32 493 31 97 85

Brigitte Mouligneau

Facilitator Circulaire Economie
brigitte@vlaanderen-circulair.be
+32 492 15 53 50

Karin Op de Beeck

Facilitator Circulaire Economie
karin@vlaanderen-circulair.be
+32 492 08 94 85

Catharina Rams

Office support
catharina@vlaanderen-circulair.be
+32 15 284 409

Veerle Spaepen

Facilitator Circulaire Economie
veerle.s@vlaanderen-circulair.be
+32 494 40 17 73

Dimitri Strybos

Facilitator Circulaire Economie
dimitri@vlaanderen-circulair.be
+32 492 15 04 24

An Van Pelt

Facilitator Circulaire Economie
an@vlaanderen-circulair.be
+32 15 284 122

Blijf op de hoogte

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief.